Kniha návštěv

Datum: 19.12.2009

Vložil: AGROTREND spol. s r.o.

Titulek: Otvírání okna


AGROTREND spol. s r.o.,Kroměříž,n.Míru 3287,budova polikliniky,t.573339608,608849629
E-mail: agrotrend@tiscali.cz, www.agrotrend.dvere-okna.webnode.cz ; www.agrotrend.wz.cz

Ovládání Vaše nové okno nebo balkónové dveře vybaveno (podrobný popis níţe). stav
AGROTREND spol. s r.o.
Kroměříž,n.Míru 3287,t. 573339608
1.
poloha kliky svisle dolů
uzavřeno
2.
poloha kliky vodorovně
k otevření křídla
3.
poloha kliky svisle nahoru
k větrání (ventilace)
4.
poloha kliky šikmo nahoru
štěrbinové větrání (mikroventilace






Kliku nedávat do uvedeného směru násilím,vždy opatrně případně vrátit a znovu opětovně zavírat.Na křídlo oken nic nezavěšovat.Křídlo zabezpečit proti samo - volnému náhlému zavření i případným průvanem.Okna neseřizujte,v případě potřeby zavolejte dodavatele oken.

Odpovědět

—————

Datum: 19.12.2009

Vložil: AGROTREND spol. s r.o.

Titulek: Údržba oa ošetření plastových oken


AGROTREND spol. s r.o. ,Střížovice 72, 768 21 Kvasice , T. 573339608
608849629, www.agrotrend.wz.cz,E-mail: agrotrend@tiscali.cz

Po montáži plastových oken :
Ihned po montáži odstraňte ochranné folie z plastů, slouží zejména jako ochrana při transportu z výroby. Delší působení slunečního záření (už i 6 týdnů) způsobuje, že folie křehne a lepidlo zůstává na rámech i po odstranění fólie. Ihned po skončení zednických prací odstraňte zbytky malty z oken, skel a parapetů. Zejména u parapetů s povrchovou úpravou eloxováním zanechává vápno nevratné poškození. Dále okamžitě odstraňte zbytky malty z obvodového kování okenních křídel, zejména se zaměřte na horní části oken, zde se zbytky malty často přehlédnou a zbylá malta se používáním okna dostává do všech částí kování a způsobuje jeho rychlejší opotřebení a špatnou funkci.
Čištění plastových oken :
Materiál na našich oknech značky GEALAN,TROCAL není náročný na údržbu a velice lehce se ošetřuje. Na čištění rámů oken používejte prostředky běžné pro úklid v domácnosti, které se ředí vodou. Používejte pouze vodu, saponáty, technický benzín nebo líh. Nikdy rámy nečistěte organickými rozpouštědly, ředidly, stejně tak louhem nebo kyselinami všech druhů. Vzniklo by nebezpečí poškození povrchové úpravy. Vyvarujte se mechanického čištění povrchu a použití čistících prostředků s pevnými částicemi, mohlo by dojít k poškrábání! Dále je potřeba udržovat obvodové kování v čistotě. Pravidelně, alespoň 1x ročně, vysajte prach a nečistoty z kování po obvodu křídla. Ve spodní části okna jsou otvory pro odvod vody z prostoru mezi křídlem a rámem, občas je propláchněte vodou, aby nedošlo k jejich zanesení.
Údržba plastových oken :
Úlohou údržby je, aby nám okna sloužila co nejdéle. Proto GEALAN,TROCAL doporučuje následující pravidelnou údržbu, kterou je třeba provádět 1x za rok: Přezkoušet funkčnost a promazat jednou kapkou oleje do šicích strojů všechny pohyblivé části kování. Zkontrolovat těsnost mezi křídly a rámem, při závadě nechte vyměnit těsnění. Zkontrolujte odvodňovací kanálky a podle potřeby z nich odstraňte nečistotu. Proveďte kontrolu úchytných šroubů a kování. Rámy z PVC nesmíte natírat. Nikdy nečistěte rámy nasucho, zamezí se tak poškrábaní jejich povrchu. Pokud z jiných důvodů k poškrábání došlo, použijte jemné smirkové papíry a to tak, aby následující smirkový papír byl vždy jemnější než předcházející. Po přesmirkování se poškozená místa přeleští ovčí vlnou.
V žádném případě však takto nemůžeme postupovat u profilů, které jsou potaženy akrylovou fólií s imitací dřeva,nebo s povrchovou úpravou Dekor. V tomto případě se obraťte na Vašeho dodavatele oken.
Mazání obvodového kování plastových oken .
Aby byla zachována funkčnost otevíravě-sklopného kování (OS) pro okna a balkónové dveře, je nutno provést 1x ročně následující úkony:
U části kování, které mají bezpečnostní charakter, je nutno v pravidelných intervalech kontrolovat jejich opotřebení. Všechny pohyblivé části a uzavírací místa je nutno mazat. Je nutno používat jen takové čistící a ošetřovací prostředky, které nenaruší ochranu proti korozi. (POZOR! nepoužívat čistící prostředek Savo a jemu podobné)
Uzávěry a uzavírací čepy mazat technickou vazelínou. Do všech vodicích drážek kápnout pár kapek oleje na spodní táhla. K mazání používejte bezbarvou vazelínu, silikonový nebo jiný řídký olej. K ochraně těsnění používejte silikonový olej.
Rosení skel u plastových oken a prevence :
U všech typů oken a dveří může docházet v chladném období k rosení oken zevnitř místnosti. U plastových oken je nutností pravidelné větrání po minimální dobu 10 minut denně. Vodní páry, vzniklé uvnitř domu, které nemají díky těsnosti okna kudy uniknout, se srazí na nejchladnějším místě domu. Tím bývá zpravidla okno, ať už je osazeno jakýmkoliv sklem. Stává se tak většinou u starých vlhkých domů, novostaveb, v místnosti málo vytápěné nebo v místnosti s vysokou vlhkostí. Dále může docházet také k rosení skel z venčí, je to opět zapříčiněno srážením vodních par na chladném skle. K tomuto jevu dochází u izolačních dvojskel s vyššími izolačními vlastnostmi, kdy vnější sklo není ohříváno únikem tepla zevnitř místnosti. Tyto jevy jsou individuální a nevztahuje se na ně záruka.
Bezpečnostní pokyny : Postarejte se o to, aby nesprávným zacházením s okny nedošlo k jejich poškození. Nepoužívejte okna nikdy jako podložku nebo k upevnění jiných předmětů. Dbejte na to, aby stav schůdků (žebříků), ze kterých okna čistíte, vyhovoval bezpečnostním předpisům a ve výšce buďte zajištěni bezpečnostním pásem.

Odpovědět

—————

Datum: 19.12.2009

Vložil: Janalík Rostislav

Titulek: rosení plast. oken

Rosení skel a prevence
U všech typů oken a dveří může docházet v chladném období k rosení oken. Rosení oken na skle je způsobeno kondenzací vodních par obsažených ve vzduchu. Je nutné si uvědomit, že plastové okno s izolačním sklem tvoří hermeticky uzavřený prostor. Tudíž je potřeba počítat s tím, že cirkulace vzduchu je omezená pouze na místnost, pokud se objekt neprovětrává.

Na rosení skel má vliv zejména:
relativní vlhkost vzduchu (měla by být do 50%) -zvyšuje ji vaření, praní, sušení prádla, koupání, pobyt více lidí, květináče na vnitřním parapetu či hodně kytek v bytě, popř. akvárium
teplota v místnosti (teplejší vzduch má lepší schopnost absorbovat vodní páru než vzduch studený)
teplota exteriéru (venkovního prostoru)


Jako další možné faktory uvádíme dlouhé husté záclony, jimiž je zaděláno topné těleso, hodně přesazený vnitřní parapet, nábytek u těles zabraňující cirkulaci vzduchu, stažené žaluzie, nedostatečná teplota v místnosti, špatný systém větrání. Častou chybou je vyvětrání koupelny dveřmi do vnitřních prostor bytu, nikoliv řádně oknem.

Rosení skel v můžete omezit a vymizet řádným větráním, topením a regulací vlhkosti vzduchu v místnosti.. např … jednorázovým větráním – to znamená otevřít celé okno do průvanu, s jiným oknem či dveřmi - nestačí větrat pouze větračkou či mikroventilací, jak se někteří lidé mylně domnívají. Dále vysušením objektu, či zvýšením teploty v místnostech – omezit razantně produkci vlhkosti, třeba eliminovat počet kytek v bytě a podobně. Omezit rosení můžeme také instalací topení pod okna, či instalací podlahového topení pod okny. To je vhodné z toho důvodu, že teplo z radiátorů osušuje skla a brání tvorbě kondenzátu. V každém případě si pořiďte vlhkoměr a teploměr, měřidla, která vás naučí jak dobře a účinně větrat a užívat okno.

Rosení skel a rámů není vadou okna. Je to odraz toho, jak pečlivě se zákazník o svůj domov stará a zda dostatečně místnost větrá. Na tento fyzikální jev se nevztahuje záruka, nemůže tedy být předmětem reklamace.

Odpovědět

—————





Kontakt

AGROTREND spol. s r.o.

KROMĚŘÍŽ, nám.Míru 3287, budova polikliniky u kruh.objezdu

www.agrotrend.wz.cz


573339608, 608849629